TV Podhale
facebook
Aktualne ceny paliw
  • 6.79
  • 6.78
  • 7.35
  • 6.96

Aktualności

KOLEJNYCH PIĘĆ HISTORYCZNYCH TABLIC - JUŻ PRAWIE CAŁA GALERIA GOTOWA!!!

Piątek, 28 październik 2022 / Wyświtleń: 726

Przy naszej nowej Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów właśnie zamontowaliśmy pięć kolejnych, historycznych tablic, będących prezentacją kierowników Moto Service od momentu jego powstania. Dzięki pracy Pana Jacka Sowy dowiedzieliśmy się o wiele więcej o własnej historii.

Na pierwszym zdjęciu zaprezentowano sylwetkę budowniczego obiektu - Stanisława Porembalskiego, o którym dowiedzieliśmy się dopiero podczas trwania cyklu artykułów "Podhalańskich kółek czar". Z dostępnej nam wiedzy wynika, że nie tylko wybudował okazały obiekt, lecz także przyjął do pracy późniejszą legendę tego miejsca - Adama Worwę.

Na drugiej tablicy warsztat w całej okazałości - widok z połowy lat sześćdziesiątych z czasów Andrzeja Kostrzewy. Można to poznać po tym, że pomiędzy stanowiskami stoi jego słynny Triumph Spitfire...

Trzecia tablica przedstawia legendę podhalańskiej motoryzacji - Jana Rippera. Całkiem niedawno dowiedzieliśmy się, że był on pierwszym kierownikiem warsztatu przy CPN-ie, zanim został on objęty przez Andrzeja Kostrzewę.

Na czwartej tablicy Andrzej Kostrzewa - człowiek, u którego nauki pobierał młody Adam Worwa. Był on najdłużej zarządzającym majstrem na ówczesnym warsztacie "Moto Service" - dopiero Adam Worwa przebił go w długości rządzenia w tym miejscu. Był on także dla młodego Adama nauczycielem i mentorem.

Piąta tablica przedstawia twórcę naszej firmy - Adama Worwę. To jego talent dostrzegł podobno Stanisław Porembalski, mówiąc współpracownikom, że "ten chłopak daleko zajdzie". Został on zatrudniony zaraz po wojsku i pracował w tym miejscu przez całe swoje dorosłe życie, rozbudowując warsztat o kolejne dwa stanowiska oraz zmieniając jego oblicze na nowoczesny zakład w 2002 roku. Szkoda, że nie przyszło mu doczekać wielu sukcesów firmy - w tym dwukrotnego zdobycia mistrzostwa Polski mechaników przez Mariusza Szewczyka....

To jeszcze nie koniec naszej galerii - ostatnia tablica zostanie wykonana wkrótce!