TV Podhale
facebook
Aktualne ceny paliw
  • 6.49
  • 6.82
  • 7.09
  • 6.99

Aktualności

SZKOLENIE Z OBSŁUGI SAMOCHODÓW HYBRYDOWYCH ORAZ ELEKTRYCZNYCH

Środa, 4 marzec 2020 / Wyświtleń: 1745

Jesteśmy pierwszą firmą na Podhalu obsługującą samochody hybrydowe oraz elektryczne. Samochody napędzane prądem są naszą pasją, bo jesteśmy przekonani, że jest to przyszłość motoryzacji. Już w 2018, przy współpracy z firmą Power EV, uruchomiliśmy pierwszą w Nowym Targu ładowarkę do samochodów elektrycznych przy naszej Restauracji Ruczaj. Od 2018 roku uczestniczyliśmy w wielu szkoleniach oraz sympozjach, które dotyczyły obsługi i naprawy samochodów elektrycznych.

W dniach 2-3 marca uczestniczyliśmy w szkoleniu, które zorganizowała sieć [pro] Tech. Jest to sieć warsztatów należąca do firmy ZF, będącej producentem wielu elementów wykorzystywanych w samochodach elektrycznych. Szkolenie, odbywające się w malowniczej miejscowości Ustroń, dotyczyło wielu aspektów dotyczących eksploatacji i naprawy "elektryków", a zakończyło się egzaminem państwowym dającym uprawnienia do obsługi samochodów elektrycznych będących pod napięciem nie większym niż 1 kV.

Cóż by to wszystko było warte, gdybyśmy nie mieli własnego samochodu elektrycznego? Kupiliśmy go już w połowie 2019 roku. Jest to auto, które pozornie wygląda na zwykły dostawczak - Renault Kangoo ZE Maxi, ale pod jego maską nie kryje się żadna jednostka benzynowa ani wysokoprężna tylko silnik elektryczny. Pod spodem w miejscu zbiornika paliwa osadzone są baterie litowo - jonowe, które pozwalają temu samochodowi pokonać dystans do 100 km. Na nasze potrzeby, jak również większości firm, to absolutnie wystarczy. Przyjemność z jazdy - bezcenna, koszty - minimalne. No i jeszcze pamiętajmy o dodatkowych korzyściach - możliwość darmowego parkowania na płatnych, miejskich parkingach, przywilej poruszania się po buspasach w większych miastach, możliwość wjazdu do wszystkich stref, które coraz częściej zamykane będą dla samochodów spalinowych...

Cena nowego Renault Kangoo ZE Maxi to około 120 000 zł netto. My oferujemy taki samochód w sprzedaży za 40 000 brutto, czyli prawie cztery razy taniej... Przebieg - nieco ponad 70 000 km, sprawność baterii - blisko 90%.