TV Podhale
facebook
Aktualne ceny paliw
  • 4.39
  • 4.34
  • 4.69
  • 4.54

Aktualności

TWOJE ŚWIATŁA - NASZE BEZPIECZEŃSTWO. SPRAWDŹ USTAWIENIE ŚWIATEŁ!!!

Sobota, 19 październik 2019 / Wyświtleń: 477

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji kolejny raz wyszło z inicjatywą przeprowadzenia wspólnej akcji ze stacjami kontroli pojazdów, polegającej na sprawdzeniu prawidłowości ustawienia i stanu świateł w pojazdach. Pierwsze sprawdzenie już w przyszłą sobotę 26 października. Kierowców zapraszamy w godzinach pracy naszej stacji kontroli pojazdów, czyli od 7.00 do 17.00.

Akcja odbywa się pod hasłem ?Twoje światła ? Nasze bezpieczeństwo?. Każdy kierowca w trzy soboty, tj. 26 października, 16 i 23 listopada, będzie mógł bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w swoich pojazdach, w wybranych stacjach kontroli pojazdów.

W tym roku akcja jest dużo lepiej nagłośniona niż w poprzednich latach. Pomaga tu m.in. aplikacja Yanosik, która prowadzi kierowców do najbliższej stacji kontroli pojazdów wspierającej kampanię. Akcja będzie też promowana poprzez emisję spotu na ekranach firmy Screen Network, co umożliwi dotarcie do jeszcze szerszej grupy uczestników ruchu drogowego.

Jesień i zima to pory roku szczególnie wymagające i trudne dla wszystkich użytkowników dróg. Zmieniające się warunki atmosferyczne, padający deszcz i śnieg, szybko zapadający zmierzch powoduj, że na drogach robi się niebezpiecznie. Sprawne i prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierującemu pojazdem wcześniej dostrzec przeszkodę, bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego. Wszelkie nieprawidłowości w oświetleniu pojazdu mogą skutkować niedostatecznym oświetleniem drogi i jej poszczególnych części, albo prowadzić do oślepienia innych uczestników ruchu drogowego.

Zapraszamy na naszą nową, Okręgową Stację Kontroli Pojazdów przy ul. Szaflarskiej 152 (wjazd od al. Solidarności).