TV Podhale
facebook
Aktualne ceny paliw
  • 6.79
  • 6.78
  • 7.35
  • 6.96

Rozwój

Ostatnie lata przyniosły wielkie zmiany w firmie, która cały czas intensywnie się rozwija. Najpierw w 1999 roku została wybudowana najnowocześniejsza w okolicy Stacja Kontroli Pojazdów, co było odpowiedzią na zmiany przepisów dotyczących przeglądów okresowych pojazdów. Została ona wyposażona w analizatory spalin, testery hamulców, zawieszeń oraz wiele nowoczesnych urządzeń diagnostycznych. W tym samym roku otwarty został warsztat przy nowo otwartej stacji benzynowej PKN Orlen na osiedlu Niwa. Następnym krokiem było otwarcie sklepu motoryzacyjnego, który przy rozwijającym się warsztacie i stacji kontroli pojazdów jest bardzo potrzebny.

W 2001 roku zaczął działalność Salon Prasowy, położony niedaleko siedziby firmy, który był pierwszą działalnością poza branżą motoryzacyjną. Rok 2001 to także przystąpienie do programu warsztatowego Leader Service, tworzonego przez firmę Fota S.A. W 2002 roku po modernizacji budynków warsztat został wyposażony w nowe podnośniki, urządzenie do obsługi klimatyzacji firmy FACOM, tester elektroniki samochodowej Bosch KTS 650, prasę hydrauliczną, myjkę ekologiczną oraz wiele przydatnych urządzeń zarówno w pracy mechaników jak i elektronika. Na początku 2003 roku firma Moto Service Adam Worwa otrzymała autoryzację firmy ATE, która produkuje układy hamulcowe na pierwszy montaż. Oznacza to, że zaufał nam największy producent układów hamulcowych w Europie. W tym samym czasie otwarta została nowa działalność - Delikatesy. Kolejnym krokiem było otwarcie hotelu "Ruczaj" na ul. Ludźmierskiej, posiadającego 12 pokoi i 40 miejsc noclegowych.

W roku 2004 firma otrzymała, jako pierwsza na Podhalu, certyfikat wydany przez TÜV SUD, potwierdzający zgodność systemu zarządzania z normą ISO 9001:2000. W 2007 roku stare budynki firmy, gdzie mieści się warsztat, myjnia samochodowa, sklep motoryzacyjny oraz stacja benzynowa przeszły gruntowny remont. Całkowicie przebudowany został warsztat oraz wybudowany nowy pawilon stacji benzynowej, która odtąd działa jako stacja BLISKA. Poprawiła się diametralnie estetyka budynków i ich funkcjonalność, które teraz niczym nie ustępują konkurencji.

3 lipca 2008 roku zmarł założyciel firmy Pan Adam Worwa. Spadkobiercy postanowili kontynuować działalność firmy w formie spółki rodzinnej. Mimo wielkiej straty, jaką poniosła rodzina, postanowiono jak najszybciej uruchomić wszystkie rodzaje działalności. I tak już 15 lipca ruszyła Stacja Kontroli Pojazdów a dzień później już wszystkie rodzaje działalności. Rok 2008 oraz 2009 upłynął pod znakiem dużych inwestycji - zarówno w infrastrukturę, sprzęt specjalistyczny, jak i w ludzi. Całkowicie wyremontowany został budynek Stacji Kontroli Pojazdów, wyremontowano i wykończono wnętrze warsztatu na ul. Szaflarskiej, generalny remont przeszedł także warsztat na os. Niwa. Następnie uporządkowany został teren wokół SKP oraz na parkingu. Na wspomnianym parkingu postawiona została nowa stróżówka oraz wiata na odpady niebezpieczne. Drobne remonty przeprowadzone zostały także w Hotelu Ruczaj. Duże środki przeznaczono na zakup sprzętu dla SKP (zakup nowego analizatora spalin oraz nowego dymomierza) oraz dla warsztatów (zakup urzędzenia do czyszczenia wtryskiwaczy benzynowych firmy Launch, zakup wyważarki oraz montażownicy opon firmy Bosch, zakup nowych wózków warsztatowych oraz urządzeń specjalistycznych). Przedsięwzięciem, które było ogromną inwestycją zarówno w ludzi jak i w infrastrukturę było stopniowe wdrażanie Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością czyli systemów ISO 9001:2008 oraz ISO 14001:2009. Trwało to od początku 2009 roku a do certyfikacji droga była bardzo daleka.

1 czerwca 2009 roku ze spółki wystąpił Leszek Worwa. I tym razem firma dobrze sobie poradziła nie uszczuplając ani rodzajów działalności ani asortymentu usług. Dowodem dobrej kondycji firmy były kolejne sukcesy. Już w lipcu 2009 roku spółka odniosła duży sukces na arenie ogólnopolskiej. Kierownik warsztatu samochodowego - Pan Mariusz Szewczyk - zdobył II miejsce w konkursie Mechanik Roku 2009. W eliminacjach startowało ponad 2000 mechaników z całego kraju. W półfinale, rozgrywanym w Ostródzie wzięło udział 50 fachowców, którzy w eliminacjach zgromadzili największą ilość punktów, natomiast w ścisłym finale, rozegranym dzień później, tylko 5 osób. Drugie miejsce jest praktycznie najlepsze, ponieważ nie wyklucza startu w następnym roku.

Na początku 2010 roku firma zakończyła wreszcie przygotowania i uzyskała certyfikat potwierdzający zgodność zarządzania środowiskowego z normą ISO 14001:2004 oraz odnowiła certyfikat SZJ ISO 9001:2000. Ten Zintegrowany System Zarządzania był bardzo dużą inwestycją, lecz zwróci się on już po paru latach w postaci oszczędności wynikających z lepszego, bardziej gospodarnego zarządzania oraz większego zaufania klientów wobec firmy.
Tego samego roku wykonany został długo oczekiwany remont generalny elewacji warsztatu samochodowego. Znikły stare, krzywe kamienie na elewacji budynku, ujednolicona została starsza i nowsza (dobudowana w 1989 roku) część budynku. Wybudowano nowe ogrodzenie, wybrukowana została przestrzeń wokół tylnej części budynku. Nowe reklamy świetlne mają na celu podkreślenie ścisłego związku z Castrolem oraz firmą Fota będącą organizatorem sieci warsztatów Leader Service.
W sierpniu 2010 roku Moto Service kolejny raz wystartował w konkursie Mechanik Roku. Kolejna, ósma już edycja, rozgrywana była na podobnych zasadach jak ubiegłoroczna. Po przejściu przez sito eliminacji, w której udział wzięło ponad 2000 osób, przyszedł czas na półfinał oraz finał rozgrywany w tym roku we Władysławowie. Firmę reprezentował ubiegłoroczny finalista - Mariusz Szewczyk oraz współwłaściciel - Łukasz Worwa. Do finału zakwalifikował się Mariusz Szewczyk zdobywając III miejsce. Dokonał on czegoś prawie niemożliwego, rok po roku stawając na podium tak prestiżowych zawodów. Do skompletowania kolekcji brakuje już teraz tylko pierwszego miejsca.

W roku 2010 firma Moto Service Adam Worwa s.c. stała się głównym sponsorem jedenastokrotnych mistrzów Polski w unihokeju - KS Szarotka Nowy Targ. Tym samym klub przyjął nową nazwę, która brzmi - KS WORWA Szarotka Nowy Targ !!!

W 2011 roku firma odniosła kolejny raz wielki sukces na arenie ogólnopolskiej zdobywając trzeci raz z rzędu medalowe miejsce w konkursie Mechanik Roku 2011. Tym razem Mariusz Szewczyk przeszedł samego siebie i dokonał czegoś, czego jeszcze nikomu w historii konkursu nie udało się osiągnąć. Przed kolejnym Mechanikiem Roku apetyty były bardzo duże, aczkolwiek sukcesem, jak mawia Mariusz, zawsze jest wejście do ścisłego finału.

Rok 2012 zaczął się dla firmy zmianą formy prawnej - spółka cywilna została przekształcona w spółkę jawną pod firmą MOTO SERVICE WORWA SP.J. Kolejne miesiące przyniosły wiele pozytywów. Najpierw otwarta została ekonomiczna alternatywa dla Ruczaju - Pokoje ROUTE 47 zlokalizowane na stacji paliw ORLEN nr 1430 na osiedlu Niwa w Nowym Targu. Następnie dokończono rebranding warsztatu na ul. Szaflarskiej poprzez wykonanie dookoła dachu fryzu ozdobnego oraz pylonów informacyjnych. Ale tego co wydarzyło się 24 sierpnia nie spodziewał się nawet Bogdan Fota - Mariusz Szewczyk kolejny raz stanął na podium mistrzostw Polski mechaników organizowanych w dniach 23 - 25 sierpnia w hotelu OSSA nieopodal Rawy Mazowieckiej. Wielkie Brawa Mariusz !!!
Zaraz po wielkim sukcesie, jakim było zajęcie drugiego miejsca przez Mariusza w konkursie Mechanik Roku 2012 miały miejsce obchody 50-lecia tradycji naszej firmy. Wszystkim zaproszonym gościom, którzy przybyli na naszą wielką jubileuszową galę w Restauracji Ruczaj składamy wielkie podziękowania.

Kolejne lata należały raczej do tych "chudych". Wiązało się to z ogromnym wysiłkiem jakim była budowa nowego budynku usługowo - handlowego w miejscu niegdysiejszego parkingu całodobowego. Ten olbrzymi trud nie można porównać z niczym innym w historii firmy, ale dzięki niemu spółka miała zyskać prawie dwa razy większy potencjał niż dotychczas. Pierwsza łopata została wbita na placu budowy 19 maja 2014 roku. Rok początku budowy był bardzo owocny, gdyż 21 listopada 2014 roku Mariusz Szewczyk zdobył prestiżowy tytuł Mechanika Roku!!! Jest to wielki sukces, gdyż zdobył go za dziesiątym podejściem, piąty raz będąc w ścisłym finale!!! Grunt to wierzyć w siebie i się nie poddawać.
Stan surowy budowy został zakończony zgodnie z planem na wiosnę 2015 roku. Niestety wszystko potem się przedłużało. Problemy, problemy i jeszcze raz problemy. Niemniej jednak cały czas do przodu.

W 2015 roku zaliczyliśmy kolejny start w Mechaniku Roku - tym razem finał imprezy miał miejsce w Ustce. Naszym reprezentantem był Sławomir Budzisz, gdyż Mariusz Szewczyk, z racji wygrania tej imprezy rok wcześniej, już nie mógł startować. Start niezły jak na debiut Sławka - jak się potem okazało brakło mu punktu, aby wejść do finału. Była to ostatnia, jak się potem okazało, edycja Mechanika Roku, gdyż spółka Fota S.A. popadała w coraz to większe problemy finansowe, nie mogąc pozwolić sobie już na tak olbrzymie przedsięwzięcie.

Mariusz jednak nie poprzestał na Mechaniku Roku. 2015 rok to udział naszego asa w konkursie AP Expert, gdzie w debiucie wszedł do finału i zajął doskonałe czwarte miejsce.

23 października 2016 roku zmarł nasz były wspólnik Leszek Worwa, w wieku zaledwie 43 lat. Pewne aspekty spowodowały, że wystąpił ze spółki w maju 2009 roku, jednak zrobił to w taki sposób, że nie zaszkodził firmie. Na zawsze zostanie On w naszych sercach!!!

Kolejne lata upłynęły pod znakiem inwestycji w nowy budynek oraz kolejnych sukcesów w ogólnopolskich konkursach. Kluczowy był 2017 - rok przedłużających się odbiorów, niekończącego się wykańczania budynku, lecz także rok sukcesów w ogólnopolskich rywalizacjach mechaników. To był wrzesień... Najpierw, drugiego dnia miesiąca, zaczęliśmy serię udziałem w finale Master Mechanika AD. Dwa tygodnie później był start w konkursie AP Expert, zakończony trzecim miejscem w tzw. "Małym Finale". Coraz lepiej, coraz lepiej, aż przyszedł 23 września i udział w finale konkursu Master Mechnik organizowanym przez największą firmę motoryzacyjną na rynku, jaką jest Inter Cars. Cóż to był za sukces - pierwsze miejsce i kolejny tytuł najlepszego mechanika w Polsce - brawo Mariusz Szewczyk!!!

Rok 2018 firma przywitała z nadzieją na dalszy rozwój. W nowym budynku działa już hamownia i przechowalnia opon. 8 lutego zaczęła działalność Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów. W tym samym czasie podpisaliśmy umowę najmu z hurtownią motoryzacyjną GORDON, ważnym graczem na rynku motoryzacyjnym, która stworzy w naszym budynku hurtownię części i akcesoriów samochodowych z prawdziwego zdarzenia. Tym samym powstało centrum motoryzacyjne, oferujące najbardziej kompleksowe usługi motoryzacyjne na Podhalu. Tym samym proces zagospodarowywania nowego budynku dobiegł końca.

W 2019 roku skupiliśmy się na rozwoju pracowników, upłynął on pod znakiem szkoleń. Nie zabrakło także tych związanych z elektromobilnością. Już w lipcu tego roku zakupiliśmy samochód elektryczny by się na nim szkolić z obsługi i naprawy najważniejszych elementów. Początkiem tego roku, przy współpracy z firmą Speed Car Ubezpieczenia Sp. z o.o., zaczęliśmy sprzedaż ubezpieczeń do samochodów, co spotkało się ze sporym zainteresowaniem naszych Klientów. Od września tegoż roku zaczęliśmy wykorzystywać budynek naszej Podstawowej Stacji Kontroli Pojazdów jako warsztat samochodowy, tworząc tam miejsce pracy dla naszego najbardziej doświadczonego mechanika Wiesława Śmiałkowskiego, który 20 lat spędził prowadząc nasz warsztat samochodowy na osiedlu Niwa.

Początek kolejnego roku został zaznaczony szkoleniami z naprawy i obsługi samochodów elektrycznych - 2 marca nasi pracownicy wzięli udział w szkoleniu zorganizowanym przez organizatora sieci warsztatów pro-TECH. Kolejne miesiące miały przynieść dalsze szkolenia i ciekawe projekty, ale zostaliśmy gwałtownie zastopowani przez pandemię koronawirusa. W tym ciężkim dla wszystkich czasie pracowaliśmy i pomagaliśmy innym. Zorganizowaliśmy darmowe ozonowanie dla wszystkich ludzi oraz dla służb państwowych. Udostępniliśmy nasze zasoby hotelowe dla medyków walczących z wirusem w naszym nowotarskim szpitalu. Wreszcie przeznaczyliśmy 10% naszego obrotu na warsztacie samochodowym w kwietniu 2020 roku na pomoc dla nowotarskiego szpitala.
W tym trudnym roku spotkało nas bardzo pozytywne wyróżnienie, jakim było przyznanie naszej firmie Złotego Certyfikatu Rzetelności za 2019 rok. Czujemy się zaszczyceni mogąc odebrać tak ważną nagrodę, drugi raz w ciągu tej dekady.

2021 rok był ciężki z powodu ograniczeń związanych z pandemią COVID-19. Był to także rok rosnących cen energii elektrycznej i gazu ziemnego - najgorsze jednak dopiero miało nadejść. Mimo niesprzyjających czasów nadal rozwijaliśmy się w wielu dziedzinach. Ogłoszone przez wielu producentów samochodów odejście od silników spalinowych tylko utwierdziło nas w przekonaniu, że warto inwestować w szkolenia z elektromobilności.

Początek 2022 roku był naznaczony rozpoczętą wojną rosyjsko - ukraińską. Wielki napływ uchodźców do Polski spowodował zmiany w naszym lokalnym podhalańskim społeczeństwie. Pojawienie się klientów ze wschodu należy traktować jako szansę dla firmy Moto Service - w pewnym momencie Ukraińcy stanowili blisko 10 procent ogółu naszych klientów. Można więc powiedzieć, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.
Ujemnym skutkiem rozpoczętej przez Rosję inwazji na Ukrainie był niepohamowany wzrost cen energii elektrycznej. O ile preludium tych wzrostów było już rok wcześniej, to w tym roku ceny gazu ziemnego osiągnęły w sierpniu poziom trzynaście razy (!!!) wyższy niż rok wcześniej. Podobnie rzecz się miała z ceną energii elektrycznej, która została zamrożona przez rząd w grudniu na poziomie 79 groszy netto za kWh - to i tak prawie trzy razy drożej jak dotychczas. Odpowiedzią firmy na kryzys energetyczny były inwestycje w fotowoltaikę, Szczytowa moc naszych dwóch mikroinstalacji to 55 kWp - pozwoli to uniezależnić się od wzrostów cen energii w przyszłości. Jednocześnie firma szuka możliwości pozyskania w rozsądnej cenie magazynów energii, aby nie być uzależnionym od dostaw z zewnątrz.
W cieniu dramatycznych podwyżek cen energii wydarzyło się coś, co będzie miało wpływ na naszą firmę przez wiele lat. Przystąpiliśmy bowiem do sieci NexDrive - międzynarodowego zrzeszenia niezależnych warsztatów samochodowych, wyspecjalizowanego w obsłudze samochodów nowej generacji (elektrycznych i hybrydowych). Uroczyste podpisanie listu intencyjnego miało miejsce 17 września 2022 r. na uroczystej gali w luksusowym hotelu położonym w Beskidzie Śląskim Crystal Mountain w Wiśle.

W 2023 roku zakupiliśmy kolejne wyposażenie do sprawdzania i naprawy instalacji elektrycznej w pojazdach elektrycznych i hybrydowych. Zestaw Pico PQ196 oraz dwa bufory do podtrzymywania napięcia (każdy generujący prąd o natężeniu 120 A) to dopiero początek dużych inwestycji. Kolejnym krokiem będzie umożliwienie dostępu do oprogramowania producentów samochodów, tzw. Pass-Thru. Będzie to o tyle ważne, że umożliwi nam serwis i naprawę tych najbardziej zaawansowanych samochodów.
11 września rozpoczęliśmy długo oczekiwaną inwestycję - rozbudowę byłej Podstawowej Stacji Kontroli Pojazdów o kolejne stanowiska diagnostyczne. Powstanie tam Stacja Obsługi Samochodów Elektrycznych NexDrive. Koncept NexDrive ma się więc w naszej firmie całkiem dobrze.